Cüneyt Arkın dükkanı
Üye girişi Üye olSiteye Üye Ol Arkın MarketArkın Market Detaylarım  

Cüney Arkın / Google Arama Motoru

Geri Dön

Cüneyt Arkın Basın Takip

Cüneyt Baba torununa isim önerisi bekliyor
Cüneyt Arkın’ın web sayfası (www.cuneytarkin.com.tr) hazırladığını duyar duymaz ziyaret ettim.

Cüneyt Baba, çok şık bir web sayfasına sahip olmuş, bir hayranı olarak sevindim. Sitenin başarısında bizzat oğulları tarafından tasarlanmış olmasının da etkisi var herhalde.
Yazıları, aile fotoğrafları, yaptığı tablolar, filmleri türü aklınıza gelebilecek her şey var.

Belki tablolar gelmemiştir, benim de gelmedi açıkçası. Sanat eleştirmeni değilim ama Kenan Evren ekolüne yakın gibi geldiler bana...

Bu arada Cüneyt Arkın yakında dede olacak ve sabırsızlıkla beklediği torununa da web sayfası aracılığıyla isim arıyor.

"Kanat koy Cüneyt Baba! Hiç fena değil, ben gayet memnunum" türünde bir girişimde bulunmayı düşündüm ama sonra vazgeçtim.

Aklınıza gelen isimleri yollayıverin gari!..

Çocuk isimleri için naçizane birkaç öneri

Adı Kanat olan birinin çocuk isimleri konusundaki önerisini ne kadar ciddiye alırsınız, o sizin bileceğiniz iş.

Ama yakın zamanda eşin, dostun bebekleri oldu ve isim konusunda epeyce konuşuldu. (Bizim gazeteden Sancak Basa, oğluna Kanat adını verdi bu arada; Cimbom’a nefer olarak yetişiyor eleman...)

Cüneyt Arkın’ın torununa isim aramasını fırsat bilerek naçizane birkaç öneri getireyim:

1) Çocuğu camdan yarı belinize kadar sarkıp çağırdığınız zaman ne siz zorlanın, ne de eleman zorlansın... Bu sebepten, az harfli kısa isimleri tercih etmek iyi olabilir. Camdan "Deoksiribonükleikasit, eve gel çocuğum" diye bağırmak başka "Ali gel" demek başka.

2) Çocuğunuz yurtdışında yaşamayı tercih edebilir gelecekte. Bu sebepten adının yüksek sesle tekrarlandığında problem yaratıp yaratmadığını düşünmekte de fayda var. Adı iki heceden oluşan ve son hecesi de "Şit" olan arkadaşımı örnek vereyim. ABD’de yaşadığı sürece isminin sadece yarısını kullanmıştı.

3) Şu anda durmak, sizin adınıza konuşmak ve kendime "Sana ne usta?" demek istiyorum. Sağlıklı, apalak, mutlu, canını yakmadan ısırılabilecek bebekler olsun da, isterse hepsinin adı Asoşeytıdpres olsun di mi ama? Boş konuşuyorum işte...


Kanat ATKAYA  24/09/2006