Cüneyt Arkın dükkanı
Üye girişi Üye olSiteye Üye Ol Arkın MarketArkın Market Detaylarım  

Cüney Arkın / Google Arama Motoru

Geri Dön

Cüneyt Arkın Basın Takip

Cüneyt ARKIN TPE’de


Türk sinemasının en büyük jönlerinden Cüneyt ARKIN “Arkın” soyadının marka tescili için Türk Patent Enstitüsü’ne başvuruda bulundu.

Değerli sinema sanatçımız CÜNEYT ARKIN, Enstitü Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Yüksel BİRİNCİ’yi makamında ziyaret ederek marka tescili konusunda bilgi aldı.Türk Patent Enstitüsü’nün yaptığı çalışmaların son derece önemli olduğunu ifade eden efsanevi oyuncu isim koruması hakkında yetkililer tarafından bilgilendirildi.

Ünlü sanatçının isminin, fotoğraflarının izinsiz kullanımını önlemek amacıyla yaptığı başvuru herhangi bir itiraz gelmezse 6-8 ay içinde sonuçlanacak.

Efsanevi oyuncu ayrıca önümüzdeki günlerde Enstitümüze “Cüneyt Arkın” olarak ismiyle birlikte karakteristiğinin bulunduğu bir logonun korunması için bir başvuruda daha bulunacak. Sanatçının tanınan ismiyle beraber karakteristiğini korumaya yönelik olarak yapmayı düşündüğü bu başvuru, Türkiye’de örnek teşkil eden bir ilk olacak .

Sinemamızın en çok başrol oynayan sanatçısı unvanını taşıyan ARKIN, yaklaşık 300 filmde rol aldı. Hayranları arasında Malkoçoğlu olarak bilinen değerli sanatçı TPE çalışanlarına başarı dilekleriyle Enstitümüzden ayrıldı.


http://www.tpe.gov.tr/tpe/index.jsp?sayfa=303&haber=205
Türk Patent Enstitüsü