Cüneyt Arkın dükkanı
Üye girişi Üye olSiteye Üye Ol Arkın MarketArkın Market Detaylarım  

Cüney Arkın / Google Arama Motoru

Geri Dön

Cüneyt Arkın Basın Takip

Olimpiyat Meşale’si Türk sanat ve spor dünyasının önemli isimlerinde


Samsung, 3 Nisan’da İstanbul’dan geçecek Olimpiyat Meşalesi’ni taşımak üzere belirlediği Fatih Terim, Cüneyt Arkın, Gülse Birsel, Arzu Kaprol, Mehmet Günsür ve Durducan Nevruz’u Olimpiyat Evi’nde düzenlediği toplantıda basınla buluşturdu.

17 Mart 2008, İstanbul – 3 Nisan 2008’de İstanbul’dan geçecek 2008 Beijing Olimpiyat Meşalesi Koşusu’nun ana sponsorlarından Samsung, 6 meşale taşıyıcısını Olimpiyat Evi’nde düzenlediği toplantıda basınla buluşturdu. Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Meşale Koşusu Genel Koordinatörü Yalçın Aksoy’un başkanlık ettiği toplantıda Samsung’un belirlediği meşale taşıyacak isimler ve Samsung Electronics Genel Müdürü C.S.Lee birer konuşma yaptılar.

Samsung’un seçtiği meşale taşıyıcılar arasında Türk sanat ve spor dünyasının başarılı ünlüleri yer alıyor. Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim, Türk sinemasının efsane yıldızı Cüneyt Arkın, dünyaca ünlü modacı Arzu Kaprol, ünlü yazar, senarist ve oyuncu Gülse Birsel, genç kuşağın başarılı ve ödüllü oyuncularından Mehmet Günsür ve ülkemize birçok altın madalya kazandıran 15 yaşındaki engelli sporcumuz ve milli gururumuz Durducan Nevruz 3 Nisan’da olimpiyat meşalesini İstanbul’da taşıyacaklar.

Yapılan basın toplantısında Samsung Electronics Türkiye adına konuşma yapan Genel Müdür C.S. Lee : “Teknoloji üreten bir firma olmanın yanında insanlığın ortak değerlerini temsil eden çalışmalara da büyük destek veriyoruz. Bu nedenle hem Dünya’daki hem de Türkiye’deki sportif etkinliklerin en büyük destekçilerindeniz. Tüm Dünya halklarını birleştiren spor, dünya barışına da oldukça önemli bir katkıda bulunuyor, biz de bu nedenle Olimpiyat ruhunu Dünya’nın dört bir köşesine taşımak istiyoruz. 1998 yılından beri Olimpiyatlar’ın resmi sponsorluğunu üstlenen Samsung ailesi olarak, Olimpiyatlar’ın simgesi olan Meşale Koşusu’nun, 2004 Atina Olimpiyat Oyunları öncesinde de İstanbul’dan geçmesine öncülük etmiştik. 2006 Torino Kış Olimpiyat Oyunları’nda da Olimpiyat Meşalesi’ni Türkiye’nin değerli isimleriyle Palermo’da taşımıştık. Şimdi bir kez daha meşale coşkusunun İstanbul’dan geçmesine öncülük etmiş olduğumuz için çok büyük bir gurur duyuyoruz.” dedi.

C.S. Lee konuşmasına şöyle devam etti : “3 Nisan’da İstanbul’dan geçecek olan Meşale Koşusu’nda Samsung olarak bize tanınan 6 isim hakkını, başarıları ve yaptıkları işlerle Türkiye’nin gururu olan isimlerden belirledik. Kendilerine, bu gururu ülkemiz adına bizimle paylaştıkları için teşekkür ediyoruz. Sizleri de aynı duyguları paylaşmak üzere 3 Nisan’da saat 14.00’te Sultanahmet Meydanı’ndaki buluşma noktasına davet ediyoruz.”

Ünlü meşale taşıyıcılarının da birer konuşma yaptıkları toplantıda; Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi, Samsung yöneticileri ve meşaleyi taşıyacak ünlü isimler, Türk halkını spor coşkusunu yaşamak üzere 3 Nisan 2008 Perşembe günü saat 14:00’te Sultanahmet Meydanı’nda başlayacak Olimpiyat Koşusu’na ve günün sonunda Taksim Meydanı’nda düzenlenecek Athena konserine davet ettiler.
http://www.turkishnoc.org