Cüneyt Arkın dükkanı
Üye girişi Üye olSiteye Üye Ol Arkın MarketArkın Market Detaylarım  

Cüney Arkın / Google Arama Motoru

Geri Dön

Cüneyt Arkın Basın Takip

Misyonerler Arkın'ı çok kızdırdı
Cüneyt Arkın, Türkiye Kiliseleri Birliği'nin, Malatya'daki olaylar sonrası yaptığı,"Cüneyt Arkın filmlerinin sık sık tekrarlanması, Türkiye'deki Hristiyan ve papazlara yönelik saldırıları körüklüyor" şeklindeki açıklamasına çok sert tepki gösterdi.

Ünlü Sinema Sanatçısı Cüneyt Arkın, Türkiye Protestan Kiliseleri Birliği Dönem Başkanı Bedri Peker'in, Malatya'daki olaylar sonrası yaptığı,"Cüneyt Arkın filmlerinin sık sık tekrarlanması, Türkiye'deki Hristiyan ve papazlara yönelik saldırıları körüklüyor" şeklindeki açıklamasına tepki gösterdi.

Bir deri ürünleri satan bir firmanın Kenan Evren Şubesi'nin açılışına katılan Cüneyt Arkın, burada kendisine, Dönem Başkanı Peker'in suçlamalarıyla ilgili soru sorulması üzerine "Bana gazetecilik yapmayın" diyerek hayli sinirlendi.
Arkın, ardından da bu tür açıklamaların insanların yanlış yorumlarına yol açacağını belirterek, "Ben tarihimle iftihar ediyorum. Ben batılı, Amerikalı gibi insanları sömüren, onları köle diye satan bir tarihe ait değilim. Benim filmlerim nasıl yapar. Ben doktorum. Sonra ne olur bak biliyor musun; Cüneyt Arkın'ın filmleri gençleri Hristiyanlığa karşı bir tepki uyandırtıyor derler. O zaman ben ne olurum biliyormusun. Filmlerim Osmanlı Tarihi'ni anlatıyor. Bu filmlerde de Hristiyanlık düşmanlığı yok. Aksi varsa nerede, belge göstersinler"diye konuştu. Arkın'ın öfkeli açıklamalarına hayranları alkış ve tezahüratlarla destek verdi.

http://www.haber7.com/haber.php?haber_id=235512