Cüneyt Arkın dükkanı
Üye girişi Üye olSiteye Üye Ol Arkın MarketArkın Market Detaylarım  

Cüney Arkın / Google Arama Motoru

Geri Dön Hızlı Erişim      Oku

26 Haziran dünya uyuşturucu ile mücadele günü
Saat 18:30’da Mandıra Camii önünde mehteran gösterisi ile başlayan program, Türk sinemasının ünlü aktörü, uyuşturucu ile mücadelenin önde gelen ismi Cüneyt Arkın’ın gelmesiyle büyük bir coşkuya dönüştü. Mehteran gösterisiyle Mandıra Camiinden belediyeye kadar yürüyen Arkın’a büyük bir halk topluluğu eşlik etti.

Çayırova Belediye başkanı Dr.E.Faruk Taşcı’nın makamında bir süre baş başa görüştüler. Çayırova Belediyesi kültür salonunda saat 19:30’da başlayan sempozyumda ünlü aktör Cüneyt Arkın, uyuşturucu ile mücadelede yapılması gereken çalışmalar ve uyuşturucunun ülkemiz ve gençler için yarattığı tehlikelere değindi. Mizahi bir yaklaşım içerisinde gerçek örneklerle konuyu ele alan Arkın, izleyenlerin büyük takdirini topladı.

Güncel konulara da değinen Cüneyt Arkın, kendi hayatından da kesitler sundu. Uyuşturucu İle mücadele seminerine katılan Cüneyt Arkın büyük çoğunluğunu gençlerin oluşturduğu kalabalık bir dinleyici grubuna hitap etti.

Kendisine hazırlanan masanın kaldırılmasını isteyen Arkın; ‘Cüneyt Arkın yaşlandı zannediyorsunuz. Oysa dimdik ayaktayım ve ayakta kalacağım. Cüneyt Arkın yaşlanınca Bizans kurtulur’ esprisini yaptı. Türkiye’nin en büyük silahının gençler olduğunu ve bu güçlü silahın Türkiye için apayrı bir yere sahip olduğunu belirterek konuşmasına başlayan ünlü aktör, bu gençliğin sağlam, zinde ve her zaman güçlü olması gerekliliğine değindi.

Anne ve babalar çocuklarına sürekli sahip çıkmalı ve onlarla yakından ilgilenmeli diyen Arkın, konuşmasına şöyle devam etti. Anne ve babalar bilhassa çevredeki tehlikelere karşı çok dikkatli olmalıdır. Çocuklarınızın arkadaş seçimine özen göstermelisiniz. Zira kötü alışkanlıkların başlangıcında kötü arkadaşlıklar önemli bir yer tutar. Bugün ve alkol ve uyuşturucu illetinin içindeki gençlerimizin bir çoğu arkadaşlarına uyarak bu işe başlamışlardır.

Sevgili gençlerimiz arkadaşlarının alkol ve sigara ısrarını kabul etmemelidir. Zira o arkadaştan ancak düşman olur. Okullarımıza kadar inen uyuşturucu ve sigara illetinin toplumda yarattığı tehlike maalesef çok büyük. Güçlü bir eğitim sistemi ve yüksek toplumsal bilinç bunu önlemenin en güzel yöntemi.

Kendine yöneltilen soruları yanıtlayan Arkın, bir çocuğun siz filmlerinizde neden alkol ve sigara kullanıyorsunuz sorusuna cevaben; Biz yanlışımızı anladık ve bugün siz gençlerimizin aynı yanlışları yapmaması için kendimizi bu mücadeleye adadık dedi. Neden doktorluk görevinizi yapmadınız da sinema sanatçılığını seçtiniz sorusuna ise; Doktorluk mesleğinin yeri asla tartışılmaz. Ama Türk sinemasına hizmet ederek en az doktorluk kadar gururlu ve sorumluluk isteyen bir iş. Belki bugün bir doktor olarak karşınızda olsaydım bu konuya bu kadar önem vermezdiniz. İnanıyorum ki bir doktordan daha etkili bir yere sahibim. Bu şartlarda beni daha iyi anlıyor ve anlattıklarımı daha iyi anlıyorsunuz.

Programın sonunda izleyenlerin sorularını alan ve bu doğrultuda cevaplandıran Arkın’ı salondan ayrılırken izleyenler dakikalarca ayakta alkışladı. Yaşının vermiş olduğu olgunluk ve konuya hakimiyeti ile hala dinamik olduğunu da halka verdiği enerji ile göstermiş oldu. Halkın sıcak havada yoğun katılımı ile gerçekleşen seminer sonunda hayranları Arkın’la hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Başkan Taşcı’nın vermiş olduğu yemek sırasında duyguları dile getiren büyük üstad ‘Güzeltepe’lilerin yoğun ilgisi ve seminere katılımın yüksek olması beni çok mutlu etti. Doktor bir belediye başkanının beldede görev yapması belde halkı için büyük bir şans, gençliğe değer veren halkı ile iç içe sıcak tavırları herkesin sempatisini toplayan çok değerli başkanıma teşekkür ediyorum’ dedi.

Başkan Taşcı’da Türk sinemasına yıllarını vermiş, halkımızın gönlünde taht kurmuş böyle büyük bir üstadı aramızda görmek bizleri çok mutlu etti. Gençliğe ve topluma uyuşturucu ile mücadelenin yollarını anlatıp desteğini gösteren Cüneyt Arkın’a şahsım ve Güzeltepe’liler adına teşekkür ediyorum dedi.

http://www.guzeltepe.org/default.aspx?haberid=121