Cüneyt Arkın dükkanı
Üye girişi Üye olSiteye Üye Ol Arkın MarketArkın Market Detaylarım  

Cüney Arkın / Google Arama Motoru

Geri Dön Hızlı Erişim      Oku

İçki içen insan düşünemez
Yeşilay Haftası nedeniyle Gebze’de “Alkol, uyuşturucu ve kötü alışkanlıklar” konulu bir konferans veren ünlü sinema sanatçısı Cüneyt Arkın, sağlıklı nesiller yetiştirmek için çocukları zararlı alışkanlıklardan korumak gerektiğini vurguladı.

Türk sinemasının ünlü sanatçısı Cüneyt Arkın, gençlerin kötü alışkanlıklara arkadaşları aracılığıyla başladığını ifade ederek, nesilleri sigara, alkol ve uyuşturucudan korumak gerektiğini söyledi.
Yeşilay Gebze Şubesi tarafından Yeşilay Haftası nedeniyle Gebze Belediyesi Kültür Salonu’nda düzenlenen “Alkol, uyuşturucu ve kötü alışkanlıklar” konferansına konuşmacı olarak katılan ünlü aktör Cüneyt Arkın, alkol ve uyuşturucu madde alışkanlıklarının tehlikelerinden bahsederek, sağlıklı nesiller yetiştirmek için zararlı alışkanlıklardan çocukları korumak gerektiğini vurguladı.

Çocukların nerede olup ne yaptıklarının, anne ve babalar tarafından bilinmesi gerektiğini ifade eden Arkın, şunları kaydetti:

“Anne ve babalar, bunun için çocuklarıyla arkadaş olmalıdır. Gençler de içki, sigara ve alkol gibi bağımlılık yapan uyuşturucu maddelerden uzak durmasını bilmeli, bu alışkanlıklarını sürdüren arkadaşlarıyla gerekirse ilişkisini kesmelidir. Unutulmaması gereken bir şey var. İçki içen insanlar düşünemez, ürkektir.”

Çocukların zararlı alışkanlıklardan uzak durmasında anne ve baba rolünün önemli olduğuna değinen Arkın, gençleri bunlardan uzak tutmak için gerekli tedbirlerin alınmasını istedi.

Başta çocuklar olmak üzere vatandaşların büyük ilgisiyle karşılaşan Cüneyt Arkın, kötü alışkanlıkları daha iyi anlatmak için çocukları sahneye çıkararak somut örnekler verdi. Konferansa yoğun ilgi nedeniyle birçok vatandaş salon dışında kaldı. Konferansı izleyen öğrenciler ve bazı velilerin sorularını da esprili dille cevaplayan Arkın’a, Belediye Başkan Vekili Hüseyin Öztürk ve Yeşilay Şube Başkanı Gürbüz Kuru, birer teşekkür plaketi verdi.

Bu arada konferansa katılan Gebze Belediye Başkan Vekili Hüseyin Öztürk ise, Arkın’a gösterilen ilginin sevginin gücü olduğunu ifade ederek, bu sevginin çocukları kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmada önemli rol oynayacağını belirtti

http://www.zaman.com.tr/2002/03/07/marmara/h1.htm