Cüneyt Arkın dükkanı
Üye girişi Üye olSiteye Üye Ol Arkın MarketArkın Market Detaylarım  

Cüney Arkın / Google Arama Motoru

Geri Dön Hızlı Erişim      Oku

Medyayı ve Gençliği ele geçirip Türkiye'yi parçalamak istiyorlar
Ünlü Sanatçı Cüneyt Arkın, Ereğli’ye gelerek uyuşturucu, alkol ve sigaranın zararlarını kapsayan bir konferans verdi. Konferansa başta gençler olmak üzere büyük ilgi gösterildi.

Ereğli’ye 2 saat gecikmeli gelen ünlü sinema sanatçısı-doktor Cüneyt Arkın, Endüstri Meslek Lisesi’nde verdiği konferansta izleyenleri gülmekten kırdı geçirdi.

Düzce’nin Akçakoca İlçesi Soğanlı suyunda aracı arıza yapan ve otostop yaparak Ereğli’ye tek başına gelen Arkın’ın yolda başına gelenleri anlatması seyirciye kendisini affettirdi. Arkın yolda gençler, ‘İnanamıyoruz ya. Cüneyt Arkın otostop yapıyor. Şimdi arkadaşlarımıza ne hava atarız’ dediğini hatırlatarak diğer gencin de , ‘Ya onun yerine Hülya Avşar otostop çekseydi daha iyi olmaz mıydı’ sözünü de anlatarak Türk gençlerinin pratik zekaya sahip olduğunu söyledi. 10 yıldır karış karış Türkiye’yi ve Avrupa ülkelerini gezerek uyuşturucu ve alkolün zararlarını anlattığını belirten Arkın, seyircinin kendisine yönelttiği, ‘Bu yaşınızdan sonra niçin uğraşıyorsunuz?’ şeklindeki bir soruyu da, ‘Bir insan kurtarabilirsem dünyayı kurtarmışım demektir’ diyerek yanıtladı. Anadolu’da halkın içine girdiğinde karamsarlıktan kurtulduğunu belirten Arkın şöyle konuştu;
Türk insanı yeri geldiği zaman işsiz, yeri geldiği zaman aç ama gururlu ve onurlu. Hayatla mücadele edip elindeki bir lokmayı da paylaşacak kadar da asil. Anadolu’da sofralar eller, gönüller, evler birbirine açık. Bir millet birden bire böyle olmuyor. Bu atalarından gelen asalet nedeniyle taşıdıkları kandan kaynaklanıyor’ dedi. 1994 yılından beri Avrupa ülkelerinde de konferans verdiğini hatırlatan Arkın, AB’ne girmeye karşı olduğuna dikkat çekerek, ‘Bugün bizim istiklal marşımız var. Yabancılar ise buna sadece milli marş diyorlar. Bizi zamanında sindirip parçalamak isteyenlerin kapısının önünde beklemek ağrıma gidiyor, Türk insanının gücüne gidiyor. Osmanlı gittiği yer yere adalet, teknoloji götürüp Avrupa temizliği öğretmiş. Şimdi ise bize maymun, köpek muamelesi yapıyorlar’ dedi.

"MEDYAYI VE GENÇLİĞİ ELE GEÇİRİP TÜRKİYE’Yİ PARÇALAMAYI HEDEFLİYORLAR"

Bir milletin bölüp parçalamak için önce dilini elinden alıp sonra kültürünü yozlaştıran Avrupa ülkeleri ve ABD, artık savaşları topla tüfekle yapmıyor. O ülkenin geleceği gençlerin kafalarını karıştırıp medyayı da yönlendirerek ülkenin aydınları olara bilinen üniversite profesörlerine yalan söyletiyorlar. Sözüm ona bu profesörler halkı kandırıp yalan söyleyerek yabancı kökenli büyük firmaların para ile danışmanlığı yapıyorlar. Bugün üniversiteyi bitirip işsiz gezen gençlerimizle uğraşacağına, kaynana gibi programlarla halkı uyutuyor, gençliğin sorunlarına eğilmiyorlar’ dedi. Eğitim ve ailenin gençlerin alkol ve uyuşturucuyla savaş kapsamında en etkili olduğunu vurgulayan Arkın, ‘Bir ailede sevgi, şefkat çocuklarına karşı ilgi varsa o gençler uyuşturucuya bulaşmayıp alkol kullanmıyor. Hatta sigaraya bile yan gözle bakmıyor. Onun için ailelerin çocuklarının kiminle arkadaşlık yaptığına çok iyi bakmaları gerekiyor. Uyuşturucuya, sigaraya ve alkole başlamada yüzde 95 etken arkadaş ortamıdır. Çocuklarınız kuş gibi. Fazla sıkarsanız ölür, serbest bırakırsanız uçar gider. Alkol batağına düşen gençleri gördükçe yüreğim sızlıyor. Bugün Türk gençliğini zenginlik, şöhret, kolay yoldan para kazanma, milli ve manevi değerlere saygıdan mahrum etme politikası uygulayan yabancılar uygulamalarında başarıya ulaşmak üzereler. Ancak bu kadar baskıya rağmen prıl pırıl bir gençlik yetişiyor. Onları koruyan atalarından gelen genler. Yani DNAları. Tarihini bilmeyen gençler kim olduğunu nerden geldiğini bilmeden ortada kalıyorlar. Tarihinden dilinden uzaklaştırılan gençlerin kültürsüzleştirip ulusal bilinci de elinden alınınca ortaya marka düşkünü, jöleli saçlı, umursamaz saygısız duyarsız acımasız bir gençlik çıkacak. Bu ülkemizde yavaş yavaş yaşanmaya başladı. Bugün İstanbul’da Türkçe tabelalar kaç tane kaldı soruyorum size’ dedi. Konferans sonunda Cüneyt Arkın’a sarılan dinleyiciler bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

http://www.ereglidtv.net/haber/haber_ayrinti.asp?Haber_No=8264