Cüneyt Arkın dükkanı
Üye girişi Üye olSiteye Üye Ol Arkın MarketArkın Market Detaylarım  

Cüney Arkın / Google Arama Motoru

Geri Dön Hızlı Erişim      Oku

TEMA Vakfı “2/B Arazileri Satılmasın” İmza Kampanyası Halktan Büyük İlgi Görüyor
TEMA Vakfı, 2/B orman alanlarının satılmaması ve aynı sorunun tekrar yaşanmaması için “Bir İmzaya Karşı Bir Milyon İmza” sloganıyla imza kampanyası başlattı. Erozyonla Mücadele Haftası nedeniyle 17-25 Kasım 2007 tarihleri arasında TEMA Gönüllüleri tarafından 72 il ve 22 ilçede 94 noktada imza standları açıldı. TEMA Gönüllüleri ayrıca 21 Kasım 2007 tarihinde Ankara’da Atatürk Kültür Merkezi’nden Anıtkabir’e “Ormana Saygı” için yürüyecek.

Kısaca 2/B olarak tanımlanan ve orman vasfını kaybettiği söylenen orman arazilerinin satışı 2003 yılında gündeme geldiğinde, TEMA Vakfı’nın da içinde bulunduğu Ormanlarımıza Sahip Çıkalım Birliği’nin önderliğinde yapılan çalışmalar, kamuoyunun tepkisi ve 10’ncu Cumhurbaşkanı’nın veto kararı ile engellenmişti. Ancak, 2/B orman arazilerinin satışı yeniden gündemde. Üstelik Mevcut Anayasa’da 2/B orman arazileri için 31.12.1981 olarak getirilen sınırlama, 22 Temmuz 2007 genel seçimlerinin bir gün sonrası olan 23 Temmuz 2007 tarihine kadar genişletilmek isteniyor. Bu daha çok orman alanının orman dışına çıkarılması anlamına geliyor.

TEMA Gönüllüleri Adalet İstiyor: Ormanlarımızı Satılık Değildir

TEMA Vakfı, 2/B konusunun mutlaka çözülmesi gerektiğine inanıyor. Ancak çözüme mevcut hükümetin yapmak istediği gibi daha çok orman alanını orman dışına çıkararak ve satarak ulaşamayız. 2/B, işgal edilmiş orman alanlarının devlet eliyle, orman sınırları dışına çıkarılmasıdır! Hepimize ait ormanlarımızı çalanları, işgal edenleri bugün affedersek hangi yüzle “adalet mülkün temelidir” deriz. 15 yıldır başta topraklarımız ve ormanlarımız olmak üzere sahip olduğumuz doğal varlıkların korunması için 330 bini aşkın Gönüllümüzle mücadele eden gönüllü bir kuruluş olarak adalet istiyoruz, ormanlarımız satılık değildir.

Sen de İmzala: Ormanlarımız Satılmasın!

TEMA Vakfı, 2/B orman alanlarının satılmaması ve aynı sorunun tekrar yaşanmaması için “Bir İmzaya Karşı Bir Milyon İmza” sloganıyla imza kampanyası başlattı. Erozyonla Mücadele Haftası nedeniyle 17-25 Kasım 2007 tarihleri arasında TEMA Gönüllüleri tarafından 72 il ve 22 ilçede 94 noktada imza standları açılıyor. İmza standlarında TEMA Gönüllüleri hafta boyunca 2/B konusunda halkı bilgilendirecek ve kampanyayı desteklemeleri isteniyor. Erozyonla Mücadele Haftası’nın açılışı 17 Kasım 2007 Cumartesi günü saat 13:30’da Taksim Meydanı’nda açılan imza kampanyası standında TEMA Vakfı Mütevelliler Heyeti Başkanı Nihat Gökyiğit tarafından yapıldı. TEMA Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Çelik Kurtoğlu Beşiktaş Meydanı, TEMA Vakfı Genel Müdürü Dr. Uygar Özesmi de Kadıköy Meydanı’nda aynı saatlerde TEMA Gönüllülerince açılan standlarda yer aldı.

Türk sinemasının duayeni Cüneyt Arkın da kampanyaya destek verdi.

Türk sinemasının unutulmaz ismi Cüneyt Arkın, Erozyonla Mücadele Haftası’nın açılışında Taksim Meydanı’nda açılan imza kampanyasına tam destek verdi. Tema Vakfı yetkililerinden Temel Uraz’ın davetlisi olarak kampanyaya katılan Cüneyt Arkın halkla sohbet etti. Konuyla ilgili düşüncelerini aldı. İmza kampanyasına katılan kişilerle bire bir fotoğraf çektiren ünlü sanatçı, ‘kampanyaya destek olmak için buradayım. Halkımızın konuya gerekli önemi vermesini rica ediyorum.’dedi.