Cüneyt Arkın dükkanı
Üye girişi Üye olSiteye Üye Ol Arkın MarketArkın Market Detaylarım  

Cüney Arkın / Google Arama Motoru

Geri Dön Hızlı Erişim      Oku

Gebze'de Cirit Şöleni
Kocaeli'nin Gebze İlçesi'nde cirit şöleni yapıldı.

Gebze Belediyesi'nce Beylikbağı'ndaki sahada düzenlenen şölene, sinema sanatçısı Cüneyt Arkın da katıldı.

Gebze Belediye Başkanı İbrahim Pehlivan ile at üzerinde Gebze Belediyesi Mehteran Bölüğü eşliğinde cirit alanına gelen Arkın, elinde Türk bayrağı ile katılımcıları selamladıktan sonra at üzerinde gösteri yaptı. Alanda dört nala 2 tur atan ünlü sanatçı, katılımcıların büyk beğenisini kazandı.

Gösterinin ardından Gebze Belediye Başkanı İbrahim Pehlivan, Cüneyt Arkın'a Gebze'nin sembolü olan Mustafapaşa Camii resmi işlenmiş bir tablo hediye etti.
Başkan Pehlivan'ın hediyesini aldıktan sonra at üzerinde bir konuşma yapan Cüneyt Arkın, "Uçaklar olmadığı zaman biz at üstünde Türkler olarak 5 kıtada üç denize gittik. At, Türk insanın çevikliği, cesaretini ve kahramanlığını gösteren bir simgedir." diye konuştu.

Gebze Belediye Başkanı İbrahim Pehlivan ise ciridin Türk toplumunun ata sporu olduğunu belirterek "Kendi öz benliğimize ait sporlarımızın yaşatılması ve halkımızın da ilgisini arttırmak için bu şöleni düzenledik. Geleneksel hale getireceğiz" diye konuştu. Konuşmaların ardından Gebze Belediyesi Mehteran Bölüğü konser verdi. Ardından Erzincan Cirit Takımı'na ait bir at davul zurna eşliğinde kısa bir gösteri yaptı.

Daha sonra ise Erzincan, Erzurum, Bayburt ve Kars Cirit takımlarının katıldığı müsabakalar yapıldı.

http://www.trt.net.tr/wwwtrt/hdevam.aspx?hid=125125&k=6