Cüneyt Arkın dükkanı
Üye girişi Üye olSiteye Üye Ol Arkın MarketArkın Market Detaylarım  

Cüney Arkın / Google Arama Motoru

Geri Dön Hızlı Erişim      Oku

‘Benim oğlum kullanmaz’ demeyin
Cüneyt Arkın, İsveç’in başkenti Stockholm’de “Gençlik, uyuşturucu ve alkol” konulu konferansta konuştu. Cüneyt Arkın, konuşmasına başlamadan önce esprileriyle katılımcıları güldürdü. İsveç’e uçakla ya da arabayla gelmediğini belirten ünlü sanatçı, “Malkoçoğlu atıma bir atladım 15 dakikada buradaydım” dedi. Arkın, “Tatil gününde bu yaşlı adamı dinlemeye geldiğiniz için sağ olun” deyince, “Siz gönlümüzde gençsiniz” karşılığını aldı.

Her adımını bilmek zorundasınız

Anne ve babalardan çocuklarını okutmalarını isteyen Arkın, ‘’Onlara en iyi eğitimi verin. İyi bir eğitim alan genç kendini uyuşturucu, alkol ve sigaranın zararlarından korur” dedi. “Gençleri alkol ve uyuşturucudan korumada en büyük görev anne ve babalara düşüyor” diyen sanatçı,
“Benim oğlum kullanmaz düşüncesi çok yanlış. Çocuğunuz adımını evden dışarı attığı andan itibaren ne yaptığını bilmek zorundasınız. İki çocuk büyüttüm, eve geldiklerinde kokluyordum” dedi.

Alkolün yenemediği hiçbir beden yoktur

Gençlerden de kurdukları arkadaşlıklara dikkat etmelerini isteyen Arkın, “Bir arkadaşınız, size ‘Bir kadehten bir şey olmaz’ diyorsa, o aslında sizin arkadaşınız değildir. O bir bardak bira belki de hayatınıza malolabilir. Alkolün yenemediği hiçbir beden yoktur. Uyuşturucu öldürüyor, alkol ise süründüre süründüre öldürüyor. Alkol öyle gizli, sinsi bir düşmandır. Bir yudum alkol 400 beyin hücresini öldürüyor” diye konuştu.

Sonu ya hastane, ya mezar

Kendisinin 40 yaşında alkole başladığını kaydeden Arkın, “Yoğun çalışma temposu nedeniyle bu yaşlarda bende uykusuzluk başladı. Önce bir kadeh alırsam uyuyabilirim diye düşündüm. Ama bu kadehler daha sonra arttı. İçmeye devam etseydim, bugün ya akıl hastanesinde ya da mezardaydım” dedi. Konferans salonuna girişinde büyük sevgi gösterisiyle karşılaşan sanatçı bir süre hayranlarıyla fotoğraf çektirdi.

Avrupa’da rakamlar ürkütücü

“Gençlik, uyuşturucu ve alkol” konulu konferansın açılışını yapan Din Hizmetleri Müşaviri İsmail İşi, İsveç hükümetinin yaptırdığı bir araştırmada, ülkede her yıl 400 gencin uyuşturucudan öldüğünün tespit edildiğini belirterek, nüfusu az olan İsveç’te bu rakamın yüksekliğine dikkati çekti. İsveç’te ortaöğretimdeki 100 öğrenciden de 30’unun uyuşturucu kullandığının bilindiğini belirten İşi, “Bu konferansı neden yaptığımız bu rakamlardan da anlaşılıyor” dedi.


http://yenimesaj.com.tr/index.php?sayfa=aile&haberno=3860&tarih=2004-05-17