Cüneyt Arkın dükkanı
Üye girişi Üye olSiteye Üye Ol Arkın MarketArkın Market Detaylarım  

Cüney Arkın / Google Arama Motoru

Geri Dön Hızlı Erişim      Oku

Uluslararası Bodrum Belgesel Film Festivali
Bu yıl ilki düzenlenen Uluslararası Bodrum Belgesel Film Festivali Hadi Gari Bar'da düzenlenen basın toplantısıyla başladı. Alternatif Sinemacılar, Belgesel Sinemacılar Birliği, Kent Televizyonu, Bodrum Marmara Koleji ve Bodrum Belediyesi işbirliği ile hazırlanan organizasyonda 6 Haziran tarihine kadar yerli ve yabancı 40 kadar film ücretsiz gösterilecek.

Festival ile ilgili düzenlenen basın toplantısına festival sponsorları, ünlü sinema oyuncuları Cüneyt Arkın ve Ekrem Bora, yönetmenler Derviş Zaimoğlu ve Yeşim Usluoğlu katıldı. Festival Komitesi Başkanı Av. Remzi Kazmaz festivalin Bodrum'un kaybolmaya yüz tutmuş kültürel, tarihi ve doğal güzelliklerini betonlaşmadan kurtararak yeniden sanata ve yöre insanına kazandıracağını belirterek; "Bodrum dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen insanlara kucak açıyor.

Bu beldede yapılacak olan Bodrum Film Festivali Türk Dünyası Yıldızı olabilir" dedi. Konuşmasını sık sık yaptığı esprilerle süsleyen Cüneyt Arkın ise; "Bodrum'a gelmişken Kale'yi de fethettik. Fakat atları bağlayacak yer bulamadık" diye konuştu. Festival Türk-Yunan ortak yapımı olan Derviş Zaim ve Panicos Chrysanthou tarafından yönetilen "Paralel Yoculuklar" filmiyle başlıyor.


http://www.kenttv.net/haberler/index.php?id=1011