Cüneyt Arkın dükkanı
Üye girişi Üye olSiteye Üye Ol Arkın MarketArkın Market Detaylarım  

Cüney Arkın / Google Arama Motoru

Geri Dön

Cüneyt Arkın Basın Takip

"Cüneyt Arkın" marka oluyor

"Dünyayı Kurtaran Adam", "Malkoçoğlu", "Battalgazi" gibi unutulmaz filmlerin başrol oyuncusu Cüneyt Arkın, "Arkın" soyadının marka olarak tescillenmesi talebiyle Türk Patent Enstitüsü’ne (TPE) başvurdu.

Önceki gün iki oğlu ile birlikte enstitüye gelen ünlü oyuncu, ‘Arkın’ soyadının marka olarak tescili için başvuruda bulundu. Gerçek adı Fahrettin Cüreklibatur olan, ancak sanat dünyasında ‘Cüneyt Arkın’ adını kullanan sanatçının, ilgili mevzuat ve yasalara göre takma adıyla toplumda bilinir hale gelmesi nedeniyle, bu ad-soyad üzerinden tescil başvuru hakkı bulunuyor.

Arkın’ın oğullarının sahibi olduğu Arkın Dizayn isimli firma eliyle, önümüzdeki günlerde biblolar ve hediyelik eşyalardan oluşan ‘Cüneyt Arkın ürünleri’ üretecekleri de belirtildi.
Ünlü oyuncunun isminin, yüzünün, suretinin izinsiz kullanımının önüne geçilmesini sağlamak üzere yaptığı bu başvuru, itiraz gelmezse 6-8 ay içinde sonuçlanacak.

Arkın, önümüzdeki günlerde TPE’ye ‘Cüneyt Arkın’ olarak imzası ve karakteristiğinin korunması için de başvuruda bulunacak.

Cüneyt Arkın’ın isimle beraber figürünü korumaya yönelik olarak yapmayı düşündüğü bu başvuru, eğer yapılırsa Türkiye de bir ilk olacak ve diğer sanatçılar için de örnek teşkil edebilecek.

Arkın’ın bu girişiminin ardından sanatçılar arasında bir oluşum sağlanması ve tüm sanatçıların şahsi, fikri ve sınai haklarının korunması söz konusu olabilecek.


http://www.ntvmsnbc.com/news/374504.asp
NTV-MSNBC VE AJANSLAR
Güncelleme: 19:36 TSİ 25 Mayıs 2006 Perşembe